Esinejad

Esinejad 2019


Aleksei Turovski
Aleksei Turovski on tunnustatud Eesti zooloog, zoosemiootik, etoloog, parasitoloog, autor ning lektor. Aleksei on töötanud metoodikuna nii Eesti Mereinstituudis kui Tallinna Loomaaias, lektorina Tallinna Ülikoolis, Tartu Ülikoolis ja paljudes teistes Eesti haridusasutustes. Ta on tegelenud looduse ja eeskätt loomade käekäigu temaatika populariseerimisega ja kajastamisega terve oma elu. Ta on illustreerinud enamiku oma raamatutest ja tema loomajooniseid on kasutatud paljudes teaduslikes ja aimelistes kirjandusteostes läbi aastate, sh näiteks Eesti entsüklopeedias.
Kristo Elias
 Kristo on töötanud Eesti Rahvusringhäälingus, osalenud ilmateadustajana "Aktuaalses kaameras" ja "Terevisioonis", juhtinud erinevaid telesaateid, muuhulgas „Laulukarusselli“ ja „Ajujahti“. 2012. aastast on Kristo iganädalase loodussaate “Osoon” autor-toimetaja.  “Osoon” pälvis Eesti filmi- ja teleauhindadel parima tõsielusaate preemia. 2016. aasta oktoobris esilinastunud dokumentaalfilm “Turu majandus” on Kristo esimene töö filmitoimetajana ja produtsendina. Lahedal Koolipäeval räägime Kristoga tema igapäevasest tele- ja raadioajakirjaniku tööst keskkonna- ja loodusteemadel, lahkame maailmaprobleeme ja arutleme maailma jätkusuutlikkuse üle. Kristo on reisinud huvitavates ja keerulistes paikades, seega on tal palju kogemusi maailma eri nurkadest, mida ta meiega meelsasti jagab.
Sandra Raju
Sandra praegune karjäär treeneri (ja üleüldise kõige ja kõigi korraldajana)

on alguse saanud aastaid tagasi ning kujunenud läbi väga erinevate
töökohtade, mitte alla andmise ja veidike ka lõunaeestlasliku jonnakuse
tõttu. Ta on kuulunud TalTech Tantsutüdrukute gruppi olles üks tiimi
algatajatest. Viimased 5-aastat tegutses Sandra Baltikumi üleselt Nike
poolt välja arendatud treeningkontseptsiooni NTC (Nike Training Club)
arendamisega. 

Alates käesoleva aasta märtsikuust tegutseb Sandra sõnumiagentuuris
Akkadian sotsiaalmeedia konsultandina, teeb Sportlandile podcasti Be 1st
ning püüab leida uusi ja põnevaid väljakutseid, mis uusi kogemusi annaks
ning teda põnevate inimestega kokku viiks.

21. novembril on meil kõigil võimalus kohtuda Alexela Kontserdimajas
inspireeriva Sandraga ja arutada teemal: "Milline on jätkusuutlik maailm?"

Pärt Uusberg
Pärt Uusberg on töötanud mitme koori juures dirigendina. Tema põhitööks on olnud kammerkoori Head Ööd, Vend juhatamine. Veel on Pärt juhatanud Riinimanda Kooristuudio koore, Eesti Koolinoorte Segakoori, teinud koostööd kammerkooridega Voces Musicales, Collegium Musicale, segakooriga HUIK! ja kammermeeskooriga JÕUD. Pärt on heliloojana pälvinud tunnustust nii Eestis kui ka välismaal. Lahedal Koolipäeval räägib Pärt meile Eesti kultuuri jätkusuutlikkusest ja sellest, milline on jätkusuutlik muusiku elu.
Mihkel Kangur
Mihkel Kangur on Eesti ökoloog. Ta töötab Tallinna Ülikoolis jätkusuutliku arengu dotsendina ja ökoloogia vanemteadurina.
 
Mihkel on juhendanud nii tudengite bakalaureuse-, magistri- ja doktoritöid kui ka Tallinna Ülikooli ELU projekte. Ta on pidanud loenguid Eesti koolides ja CETYS-e ülikoolis Mehhikos, astunud sõnavõttudega üles meedias ja ühingutes.
 
Meil on kõigil võimalus kohtuda Mihkliga 21. novembril Lahedal Koolipäeval, kus ta jagab meiega teaduslikkke vaatenurki teemal "Milline on jätkusuutlik maailm?"
 
Rain Tunger
Rain Tunger on enesearengule pühendunud ettevõtja, muusik ning motivatsiooni ja külalislahkuse eest kõneleja.
 
Rain juhib Tallinna restoranide Rataskaevu 16, Väike Rataskaevu, Pegasus ja ÜLO teenindusmeeskondi, mis on muutunud kiiresti nii kohalike kui väliskülaliste suurteks lemmikuteks. Need ettevõtted on Tripadvisori kuue parema hulgas, kaks neist asuvad esikohal.
 
Ühtlasi toimetab Rain juba 12. aastat Raadio 2 saadet “Progressioon”, õpib omal käel kitarri, loob laule ning tegutseb ekstaatilise tantsu DJ-na.
Lenna Kuurmaa

Lenna Kuurmaa alustas laulmist kolmeaastaselt Eesti Televisiooni laulukooris, kus ta laulis 14 aastat. 

Lenna kuulus pop-rock bändi Vanilla Ninja, mille koosseisus esindas Eestit 2005. aastal Eurovisioonil lauluga "Cool Vibes". 

Ta on täitnud näitlejarolli erinevates kodumaistes seriaalides ja filmides ning Soome filmis "Vuosaari"

2017. aasta noorte laulu- ja tantsupeol esines Lenna solistina, esitades peo nimilugu "Mina jään".

Lennal on ilmunud mitu soolosinglit, 2010. aasta mais ilmus tema debüütalbum "Lenna"

Esinejate ajalugu


Esinejate ajalugu

Lahe Koolipäev esinejad on alati väga hoolikalt valitud kõnelejad. Meie jaoks on tähtis, et nad inspireeriksid meie konverentsi külalisi. Kutsume esinema isikuid, kellel on jagada olulisi väärtusi läbi isiklike lugude. Oleme 14 aasta jooksul toonud lavale tuntud ja Eesti ühiskonnas olulised isikud. Programmi koostamisel lähtume sellest, et noorteni jõuaks võimalikult lai spekter erinevate elualade esindajaid ning arvestame soove ja ootusi noorte tagasisidest konverentsile. Järgnevalt on välja toodud kõik noortekonverentsi esinejad alustades viimasest ja liikudes tagasi, kuni kõige esimese konverentsini.

2018 “Aeg kinkida aega”

Kaarel Kotkas (ettevõtja, Veriff asutaja) Kersti Kaljulaid (president) Reet Aus (moekunstnik) Andrus Kivirähk (kirjanik) Karl -Erik Taukar (laulja) Rasmus Mägi (kergejõustiklane) Hendrik Erhpais (füüsik) Jaak Prints (näiteleja) Erki Kaikkonen (koolitaja) Peep Kuld (ettevõtja, Cleveron asutaja) Allan Rajavee (ajakirjanik) Kairit Tammets (teadur)

2017 “Meie vabadus”

Andres Kõpper (muusik) Riin Tamm (geenitehnoloog) Kristel Kruustük (Testlio asutaja, ettevõtja) Joonas Hellerma (Plekktrumm saatejuht, ajakirjanik) Kadri Kalle (keskkonna aktivist) Tõnis Niinemets (näitleja) Rasmus Puur (helilooja, dirigent) Tanel Padar (muusik)

2016 “Kuidas võtta vastutust?”

Jaak Roosaare (investor) Agu Uudelepp (ajakirjanik) Märt Avandi (näitleja) Henry Kõrvits ehk Genka (räppar) Igor Mang (astroloog) Allar Raja ja Kaspar Taimsoo (sõudjad) Maarika Traat (rändur) Riina Raudsik (ravitseja)

2015 “Minu elu pöördepunktid”

Sergei Drõgin (sotsiaalteadlane) Marina Kaljurand (diplomaat) Ewert Sundja (muusik, laulja ja laulukirjutaja) Liina Kersna (ajakirjanik ja poliitik) ja Vahur Kersna (ajakirjanik) Mart Müürisepp (näitleja) Vennad Peeter ja Priit Rebane (ettevõtjad) Erika Kirpu (epeevehkleja) Jaan Aru (psühholoog, ajuteadlane)

2014 “Elad ise oma elu?”

Märt Treier (tele- ja raadiokirjanik) Aigi Vahing (näitleja) Ville Jehe (ettevõtja) Andres Sõber (korvpallitreener) Lea Dali Lion (muusik) Tanja Mihhailova (muusik) Kristel Talvistu ja Kalev Külaase Hirvo Surva (dirigent)

2013 “Võimete piir”

Siiri Sisask (muusik, näitleja) Taavi Kotka (ettevõtja, asekantsler ja itipoiss) Ženja Fokin (stilist) Taavi Teplenkov ja Tiit Sukk (näitlejad) Tiit Meren (arst, ohvitser) Andres Gross (psühhiaater) Ene Ergma (poliitik) Tarmo Tiisler (spordikommentaator ja telemees) Tom Valsberg ja Indigolapsed (muusikud)

2012 “Viimane aeg”

Andy Valvur (koomik) Allar Jõks (jurist, endine kohtunik ja õiguskantsler) Karin Sepp (lehmapidaja) Mart Sander (laulja, näitleja, saatejuht, dirigent ja ettevõtja) Jaanus Rohumaa (teatrilavastaja ja näitleja) Risto Joost (dirigent ja laulja) Tõnis Mägi (muusik)

2011 “Kas olen küllalt pöörane?”

Raul Rebane (ajakirjanik) Ago Anderson (näitleja) Sepo Seeman (näitleja) Mart Noorma (füüsik ja tehnikateadlane) Aleksei Turovski (parasitoloog, etoloog ja zoosemiootik) Laura Põldvere (muusik) David Vseviov (ajaloolane ja pedagoog)

2010 “Kes juhib meie mängu?”

Ain Mäeots (näitleja, teatrilavastaja ja filmirežissöör) Peep Vain (turundusspetsialist) Juku-Kalle Raid (poliitik) Hannes ja Rasmus Kaljujärv (näitlejad) Leo Võhandu (matemaatik ja informaatik) Uku Suviste (muusik) Tarmo Leinatamm (dirigent, koomik ja poliitik)

2009 “Kas maailm ootab mind?”

Contra (kirjanik) Voldemar Kolga (psühholoog) Neeme Raud (ajakirjanik) Martin Saar(kunstnik) Marju Lauristin (sotsiaalteadlane ja poliitik) Ivo Linna (muusik) Jaagup Kreem (muusik) Raul Talmar (koorijuht) Märt Agu (koreograaf)

2008 “Homme hakkan vastutama?”

Elmo Nüganen (näitleja, teatri- ja filmilavastaja) Hardo Aasmäe (geograaf, ettevõtja ja poliitik) Aivar Riisalu (poliitk) Igor Gräzin (poliitik) Ann Virkus (Tervise Arengu Instituudi projektijuht) Mihkel Raud (muusik, kirjanik, saatejuht) Lauri Saatpalu (muusik) Lisette Kampus (ILGA-Europe peasekretär)

2007 “Millesse me usume?”

Ester Kannelmäe (Anne&Stiil peatoimetaja) Jaan Tätte (muusik) Jaanus Rohumaa (teatrilavastaja ja näitleja) Ingrid Tähismaa (ajakirjanik) Jaan J Leppik (muusik, õigeusu kiriku vaimulik) Mihkel Mattisen (muusik) Aivar Mäe (koori- ja teatrijuht) Priit Hõbemägi (ajakirjanik ja meediaõppejõud)

2006 “Kuidas targalt otsustada?”

Tarmo Kõuts (meremees, sõjaväelane ja poliitik) Andrei Korobeinik (programmeerija ja ärimees) Margus Rink (Eesti Energia) Jaan Pehk (muusik) Vaiko Eplik (muusik) Chalice ehk Jarek Kasari (muusik) Eri Klas (dirigent) Linnar Priimägi (kunstiteadlane, luuletaja) Jüri Nael (koreograaf, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli professor)

2005 “Kuidas targalt unistada?”

Peep Vain (turundusspetsialist) Linnar Viik (IT-guru) Kristiina Herodes (Tallinna Kaubamaja loovjuht) Tanel Padar (muusik) Jüri Ennet (psühhiaater)

2004 “Kuidas saada tegijaks?”

Peep Vain (turundusspetsialist) Paavo Nõgene (riigiametnik, endine Vanemuise teatrijuht ja produtsent) Artur Taevere (Heateo Sihtasutus ja Noored Kooli asutaja) Hendrik Sal-Saller (muusik) Tiina Tšatšua (pedagoog) Rain Lõhmus (ettevõtja ja pangandustegelane) Voldemar Kolga (psühholoog)

Esinejate tagasiside


Esinejate tagasiside

“Oli väga tore kogemus näha ühes saalis koos sellist hulka entusiastlikke ja tegusaid noori! Kes olid lausa ise ja vabatahtlikult tulnud kokku, et teha midagi uut ja põnevat! Sain kümnetelt noortelt kirju nende 100 eesmärgiga ja see innustas ka mind ennast!”
/Jaak Roosaare-investor/

 

“Tore üritus, sest läbi selle saab jõuda umbes tuhande noore inimeseni – suunata nende mõtlemist ja arvamist maailma asjadest. Üritust veavad toredad aktiivsed noored inimesed, kes tahavad teistele, endast veel noorematele, pakkuda teadmisi, mida koolipingis ei saa.”
/Jaan Aru-ajuteadlane, psühholoog/

 

“Mul on ütlemata hea meel, et saime Villuga teie lahedal konverentsil esineda. See on suur elamus esineda nii toetavale publikule, kes elab aktiivselt ja häälekalt kaasa. Soovin edu järgmistele konverentsidele, mis tulevad kindlasti sama pöörased ja energilised kui kõik eelmised!”
/Eeva Talsi-muusik/

“Vahvat pealehakkamist ka sel aastal ja usun, et tuleb jällegi ülitore konverents, sest publik on ju superhea.
Enda poolt ütleksingi, et neile kohaletulnud noortele esinemine annab sellise vahetu tagasiside, mille energia kannab veel pikka aega. See energia on sarnane laulupeol kogetu energiaga. Lisaks on uskumatu, kuidas mõned minutid seista nende noorte ees annab südamerahu, et Eesti tulevik on heades kätes, täis tublisid inimesi ja palju julgust midagi ära teha.
Teete õiget asja 🙂 “
/Allar Raja-sõudja/

 

“Arvan, et noored vajavad võimalust  täiskasvanutega suhelda… Mõtle, mida Sa tahad neile öelda, ning mine ja räägi nendega! Nii lihtne see ongi.”
/Sergeri Drõgin-sotsiaalteadlane/

“Konverentsist on meil palju häid muljeid. Mäletame, et oli päris äge teada, et saame esineda üle tuhandele koolinoortele Nordea kontserdimajas. Päris elamus ületas meie ootused mitmekordselt. Juba vastuvõtt oli väga soe ja head emotsiooni ei lükatud ümber ülejäänud konverentsi jooksul.
Eriti eredalt on meeles lavale astumine. Teist nii eepilist algust pole meil veel olnud. Suur lava, mõnus publik, äge sisenemismuusika ja tutvustus tegid sellest meile ühe meeldejäävama hetke meie bändi ajaloos.
Lahe Koolipäev tekitas meile juurde ka palju uusi kaasaelajaid. Kui keegi peaks meid tänaval ära tundma, siis vastab ta tavaliselt, et kuulis meid Lahedal Koolipäeval ja hakkas seejärel meie muusikat kuulama. Isegi mitte tavaliselt, vaid seni on see juhtunud igal korral!
Üldmulje konverentsist jäi meile suurepärane ja kui meid kunagi tagasi kutsutakse, läheme heal meelel!”

/The Notes – Noortebänd 2016/

 

“Oli väga aukartustäratav astuda sellise publiku ette ja tajuda võimalust nii paljude tulevaste maailmamuutjate ees kõneleda. Samamoodi oli väga muljetavaldav kogu korralduse professionaalsus.”

/Kadri Kalle – keskkonna aktivist/

 

“Kooliealistele noortele suunatud konverentsi “Lahe Koolipäev” tehakse kõige paremas mõttes kodanikualgatusena, asjaarmastusest. Sinna panustab suur hulk inimesi oma aega ja energiat ning see paistab välja – kõik on läbi mõeldud ja toimib. Ja kui selles saalis on juba üks noor, kelle edasist elu see konverents mõjutab, on see ettevõtmine korda läinud.”

/Rasmus Puur – dirigent ja helilooja/

 

“Mul oli väga suur rõõm osaleda “Lahe Koolipäev” üritusel – see kogemus oli tõeliselt erakordne! Olen siiani laetud positiivsetest emotsioonidest mida sellelt sain ja loodan, et oma lugu jagades suutsin ka noori innustada ja anda julgust oma plaanide ellu viimisel.”

/Kristel Kruustük – Testlio juht, IT-ettevõtja/

 

“Lahe koolipäev 2017 konverentsi ettevalmistustöö oli väga vinge. Korraldajad teevad asja südamega ja tõesti soovivad, et kohaletulnud noored saaksid päevast (esinejatest) maksimumi. Kohapealne auditoorium, ca 1500 noort üle eesti, oli aukartustäratav, aga väga võimas. Olen hilisema tagasiside kaudu veendunud, et sõnum jõudis noortele kohale ning sellistel üritustel esinemist lihtsalt peab ära kasutama, et suunata/ juhtida/kõnetada võimalikult paljusid noori nende edaspidistes eluvalikutes. Seda antud konverents võimaldas 200%.”

/Riin Tamm – geenitehnoloog/

 

“Kogemus oli ainult positiivne. Professionaalne tiim ja entusiastlik õhkkond. Soovitan!”

/Andres Kõpper – muusik/


MTÜ Noortekonverentsid © 2020

Pae 13-12, Tallinn 11414, Harjumaa

info@noortekonverents.ee

Reg. nr 80254163 KMKR EE101395627

LHV Pank a/a EE057700771001168827