Ingvar on enesearengumeetodi Practical Consciousness looja, Kriya jooga uurija ja meisterõpetaja, rahvusvahelise Lilleoru õppekeskuse asutaja ja mitmete raamatute autor. Viimane teos, mis kannab pealkirja “Praktiline teadlikkus: vabanemine emotsionaalsetest sõltuvustest, et elada rõõmuküllasemat elu”, sai sel kevadel ka Amazoni bestselleriks!
Villido aastakümnete pikkune uurimistöö inimolemuse kohta on inspireerinud teda välja arendama tehnikaid, mis aitavad teha emotsioonidest ja mõtetest teadlikud töövahendid ja rakendama teadvust igas olukorras. Need oskused aitavad murda välja mistahes piirangutest ja jõuda täpselt sinna, kuhu soovid.
Kristi on noor naine, kes on võtnud oma südameasjaks rahatarkuse ja usub, et investeerimine on kõigile.
Tema investeerimisteekond sai alguse 2012. aastal, mil keskkoolis ilmnenud huvi selle valdkonna vastu reaalsuseks muutus ja esimesed sammud tehtud said. Sellest ajast peale on koos teadmistega kasvanud ka kogemused ja nüüd jagab Saare oma mõtteid ja soovitusi ka teistele, muutmaks inimeste rahalist käitumist tasakaalukamaks ja teadlikumaks.
Saare on kirjutanud raamatu “Kuidas alustada investeerimisega”, tegeleb investeerimishuviliste koolitamisega ning on üks Investeerimisraadio saatejuhtidest. Oma tegemistega on ta eeskujuks paljudele teistele, loomaks rahateadliku käitumisega maailma. Ta jagab rahatarkust läbi oma Instagrami (@kristiinvesteerib), kus loeb ja vastab jälgijate küsimustele, probleemidele ning elab lihtsalt õnnestumistele kaasa.
Romet Vaino on eesti matkajuht ja loodusmaastikel rändaja, kes oma suure armastusega ümbritseva vastu ka teistele looduse ilu ja võlu tutvustab.
Vaino on öelnud nii: “Loodus pakub pidevalt selliseid pendeldusi teadlike ja alateadlike ruumide vahel. [- - -] Ka liblika lend või veevulin metsaojal võimaldab meil avastada oma sisemaailmas paiku, kus me varem pole viibinud. Selles valguses võiks loodusmaastikke vaadata ka kui õnge, millega enda seest täiesti uusi tahke välja õngitseda.”
Samuti tegeleb matkajuht nii fotograafia kui ka kirjutamisega, et elu imelist maagiat jäädvustada. Olles ajakirja Edasi üks autoritest, leiab tema veergudelt rohkesti erinevaid mõtisklusi ja looduskirjeldusi. Varasemalt kirjutatud artiklitest on ta välja andnud ka raamatu “Peegel karu silmades”.
Meie järgmisele esinejale mõeldes, hakkab ehk esimesena meeltes kajama Juhan Viigingu luuletusele “Kodulaul” loodud laul – kergleva lauluvoona “mis on kodu, kus on kodu, kus on kodukoht?”.
Meie järgmine kõneleja on ei keegi muu kui Olav Ehala!
Olav Ehala, eesti helilooja, pianist ja pedagoog, on looja, kelle sulest on sündinud meie tuntuimad (laste)laulud ning menukas teatri- ja filmimuusika. Esitatud paljudel laulupidudel ning koos mitmeid eestlaste põlvkondadega üles kasvanud, on helilooja loomingust saanud suur osa meie kultuurist.
Tema muusika väljendus- ja kaunistusterikas meloodia, nõudlik rütmika ja omanäoline harmoonia, on jätnud meie südamesse jälje, mis tihti just oma kodumaale ja perele mõeldes erksalt meele põksuma paneb.
Inga Lunge on loovhing, kelle peamine väljund on näitlemine. Ta tegutseb vabakutselisena ja teatritükkidele lisaks on näidelnud mitme eesti telesarjas ning -saates, nagu näiteks “Pilvede all” ja “Su nägu kõlab tuttavalt”. Alates 2021. aastast on ta osa Vana Baskini Teatrist.
Lunget iseloomustab sõna “mitmekülgsus”. Näitlejatöö kõrvalt meeldib talle ka mootorrattaga sõita, kalal käia, tegeleda enesearengu teemadega, andes koolitusi teemal avalik esinemise ja eneseväljendus. Koos abikaasa Toomas Lungega on nad andnud mitmeid kontserte ning kõigele lisaks on näitleja välja andnud ka oma raamatu “Ma kirjutan sulle”.
Jüri Nael on eesti staažikas koreograaf ning tantsu- ja füüsilise teatri õppejõud, EMTA kaasaegsete etenduskunstide juhtiv professor. Ta on loonud koreograafia enam kui 80 muusika- ja sõnalavastusele Eestis ja ka mujal maailmas.
Samuti on olnud ta mitme eesti tuntud telesaate kohtunik ja saatejuht, näiteks arvutanud nii “Tantsud tähtedega” kui ka juhtinud “Eesti otsib superstaari” saadet.
Oma teadmised on Nael ammutanud lisaks Eesti koolides õppimisele ka välismaal, täpsemalt Londonis ja Amsterdamis, kus kahe peale kokku on lõpetanud lausa viis magistrikraadi.
Toomas Laigu on inspiratsioonikoolitaja, kelle kogemustepagas hõlmab väga pikaajalist tausta erinevate noorteorganisatsioonide juhtimisel, sealhulgas Eesti Õpilasesinduste Liit ja Tartumaa Noortekogu.
Laigu suur käivitaja on missioonitunne, mis viib teda erinevates projektides kõrge lennuga edasi. Ta tegutseb maailma harmooniliseks muutmise eesmärgil ning soovib kaasata enda teekonnale võimalikult palju inimesi, et koos maailma luua.
Laheda Koolipäevaga on ta seotud juba 2010. aastast, mil tuli tiimi vabatahtlikuks. Nüüd on kujunenud Toomasest aga sellesama Eesti suurima noortekonverentsi programmi- ja päevajuht ning oma tegevusega pakub ta paljudele noortele võimaluse enda avastada ning saada eriline juurde eriline kogemus, millega koos tulevikku sammuda.
Lisaks kõigele meeldib Toomas Laigule ülekõige reisida. Ta on oma hingelt tõeline avastaja ja naudib keskkonnavahetust koos erinevate kultuuridega. Kord, 10 aastat tagasi, peale gümnaasiumi lõppu Indias reisimist tuli tal idee panna püsti oma restoran, mille hiljem ka teostas – Tallinnas Rotermannis asuv restoran ja pood Vegan Oasis.
Toomas on ehtne näide vanasõnast, kes teeb, see jõuab – ja jõuab kaugele!