Esinejad 2021

Alar Tamming

Alar Tamming on psühholoog ja ettevõtja. Ta on lõpetanud Tartu ja Tallinna Ülikooli psühholoogia erialal. Ta on Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni nõukogu asepresident. Alarile pakub huvi transpersonaalne psühholoogia, mis uurib muutunud teadvuseseisundeid. Transpersonaalne tähendab isiksuse ülesust – inimene on ühenduses millegagi, mis on temast kõrgem.

Alar on investeerimiskulla maaletooja Eestis - tema ettevõtmisel hakkas valuutavahetusettevõte Tavid AS kulda 2004. aastal müüma ja ostma.

Lisaks on Alar raamatute „Jalutuskäik iseendasse” ja „Jalutuskäik raha alkeemiasse” autor. Oma esimeses raamatus on ta aus ja nõudlik nii oma lugeja kui ka elu saladuse enda suhtes, sest ta laseb oma teoses näha inimloomuse mitmenäolisust ning võimaldab lugejal mõista kõige varjatumaid tegutsemisajendeid. Teises raamatus seab Tamming eesmärgiks tutvustada ulatuslikult raha käsitlemise ja mõistmise ajalugu.Toomas Trapido

Bioloog ja pedagoog Toomas Trapido on tulihingeline maailmapäästja - ta on ökoloogilise maailmavaate uurija ja tutvustaja. Toomas on õppinud Tartu Ülikoolis bioloogia erialal, sest tal oli sisemine huvi aru saada elu ja laiemalt maailma toimimisest. Ta on olnud Eestimaa Looduse Fondi tegevjuht, kuulunud Riigikogusse, töötanud Karula Rahvuspargis ja Keskkonnaagentuuris.

 

Toomas on üks “Teeme ära” kampaania asutajatest: “Teeme Ära 2008 ettevõtmine sai alguse ühel 2007. aasta sügispäeval, kui kokku said kaks sõpra, kes olid pürgihunnikute nägemisest väsinud.”

 

Toomase maailmavaade on Elu ja tema eesmärk siin Maa peal on elusam ja rikkam elu. See tähendab austust looduse vastu – looduse, inimeste ja teiste olendite kuulamist, koostööd looduse ja inimestega nii, et kõik saaksid areneda ja elada täisväärtuslikku elu. Ta on sõnanud: “Kooli ajal sügiseti maalt linna tulek oli alati raske, sest ma tundsin end maal väga hästi – see oli minu keskkond ja sealne kogemus mõjutas kindlasti minu edasist eluteed, äratas huvi nii looduse kui sellise toreda, erksa ja iidse eluviisi vastu, mis mõneti oli maal veel säilinud.” 

 

Toomas on üks Gaia Kooli asutajatest ja eestvedajatest. Gaia Kool on erakool, mille eesmärk on pakkuda õpilastele mitmekülgset haridust viisil, mis arvestab ning toetab iga lapse individuaalset eripära - Toomase sõnul teeb üksiku numbrina esitatud tagasiside õpilasele rohkem kahju kui kasu.

Steve Kokker

Kas oled kunagi teed juues mõelnud, et see võiks olla kellegi töö? 

Kui ei, siis meil on rõõm tutvustada Sulle meie järgmist esinejat Steve Kokkerit! 

 

Steve on Kanadas sündinud väliseestlane, kes on oma elu pühendanud erinevate teede nautimisele, selle joomise kultuurile ja ka oma teadmiste edasi õpetamisele. Ta on öelnud nii: “Tee on nagu eluviis ja minu õpetaja.” 

 

Lisaks sellele on ta palju ringi rännanud, õppinud psühholoogiat, fotograafiat ning massaažitehnikaid . Talle pakuvad rõõmu kirjutamine, lugemine ja  reisimine.

 

“Tee on nagu meditatsioon tassis.”

Kadri Voorand

Imeline inimene, kes oma isikupära ja loomingulise sügavusega mitte ühtegi džässmuusika armastajat külmaks ei jäta! Kadri Voorand on muusikute peresse sündinud džässlaulja, helilooja ja arranžeerija, keda tuntakse eelkõige tema erilise hääle ning esitusliku siira kohalolu poolest. Lisaks sooloartisti karjäärile teame Kadrit ka erinevatest koosseisudest. Tuntuim on ehk vokaalansambel Estonian Voices, mis tegutseb tema juhendamisel juba 2010. aastast. 

Juba lapsena õppis ta muusikakoolis klaverit, hiljem laulis kooris ja mängis oma ema juhendatavas rahvapilliansamblis folkviiulit. Ta on interpretatsiooni õppinud nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui ka Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias. 

Kadri Voorandi looming on väga viljakas - ta on andnud välja mitmeid plaate, teinud koostööd paljude teiste artistidega ning esinenud kogu Euroopas. Tema järjepidev töö on pälvinud ka palju tunnustust. Nimelt on Kadrit pärjatud nii noore kultuuritegelase preemia, Eesti Vabariigi kultuuripreemia, aasta naisartisti ning mitme muu tiitliga. 

 

Kadri Voorand on tõelisest kohalolust õhkav unistaja, kes on öelnud nii: “Luua oma muusikat isegi vaata et võrdub minu jaoks unistamisega.”

Tuuli Roosmaa

Tuuli on valitud korduvalt parimaks naissaatejuhiks, toodab sarja “Minu aasta”, ta on armastatud saatejuht, hästi seltskondlik, tore ja energiat täis reisisõber. 

Tuuli on seotud läbi ja lõhki telemaastikuga - toimetanud, produtseerinud ja juhtinud telesaateid aastast 1995, nende hulka kuuluvad näiteks “Kuldvillak”, “Suletud uste taga”, “Ühikarotid” ja “Saladused”. Olnud ka TV3 turundusspetsialist, asutanud produktsioonifirma Reede jpm.

Tuuli Roosma produktsioonifirma on tootnud tõelisi telemagneteid, mille hulka kuulub sari “Meie aasta”. Tuuli on öelnud, et “Meie aasta” reisid on nende pere jaoks teraapilise iseloomuga. Tuuli Roosma ja dokumentalisti Arbo Tammiksaare peres kasvavad kaksikud pojad Andres ja Kristjan. Kui televaatajatele tundub “Meie aasta” sari laheda seiklusena, on nende pere jaoks on asi puhkusest kaugel - tavaliselt võetakse pärast võtteperioodi sihtkohas väike puhkus. Maailmas ringi rändamisest pere veel tüdinud pole: "Hästi toredad ajad on perega koos," ütleb Tuuli.

Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse erialal ning läbinud Media Business School'i programmi “Master in European Audiovisual Management” Hispaanias.

Tuuli hindab kõrgeimaks inimese vabadust elada nii, nagu ta tahab.

Valter Soosalu

“Suurim rõõm on see, kui sa saad teisi inimesi rõõmsaks teha,” on meie selleaastase esineja sõnad, kui ta räägib muusiku elu toredusest. 

Valter Soosalu on muusikamaailma tõeline multitalent. Helid ja looming on saatnud teda varasest noorusest peale - juba lapseeas kippusid sõrmed klaverit mängima ning ka teismelisena haaras käsi basskitarri järgi. Ta on juhatanud mitmeid koore ning andnud oma panuse laulupeo dirigendina. 

Nagu Valter ise on öelnud, siis ka bändimuusikal on alati tema südames koht olnud. Seetõttu ehk teamegi teda eelkõike progeroki ansambli Põhja Konn solisti kui ka klahvimängijana. Kindlasti jäi ta Sulle meelde ka 2017. aastal telesaatest “Su nägu kõlab tuttavalt”, mille oma laitmatu tööga võitis!

Paar aastat tagasi sai Valter lähemalt tuttavaks unikaalse instrumendi harpejji'ga, mida õigupoolest toodetakse vaid ühes töökojas Ameerika Ühendriikides. 

Valter Soosalu on avatud meele ja suure tahtejõuga väga töökas inimene, kes oskab teha seda, mida tõeliselt armastab. 

Toomas Laigu

Toomas Laigu armastab loodust, teeb alati kõike kogu hingest, reisimine on tema põhihobi ning tal on lõpmatult palju lahedaid ja vahvaid ideid. Ta on avatud südamega maailmarändur, kes hindab kõrgelt elukestvat õpet, kogu hingest armastab ja austab loodust, viljeleb tervislikku vegan-eluviisi ja juhib mitmeid ettevõtlusi. Tema sisemine motivatsioon maailma parandada ja positiivne energia on kaasahaaravad. Niisamuti, kuidas peitub temas vägi liigutada mägesid, et saavutada oma eesmärgid, suudab Toomas võluda oma imeliste sisemaailma mõtisklustega. Raske on kirjeldada mõne lausega, mis võtaks kokku kedagi nii mitmekülgset, innovaatilist, pidevas arengus ja muutumises olevat isiksust. Toomas on maailmamuutja, ta otsib alati lahendusi ja uusi algatusi. Ta on justkui uute mõtete kollektsionäär, kes kuulab, kogub ja jagab mõtteid suure vaimustusega. Toomas on kindlasti algataja ning eestvedaja, kes püüab alati leida lahenduse. Ta oskab hästi süüa teha, talle meeldib ringi rännata ja talle meeldib ennast igas mõttes proovile panna. Ta on inimene, kes õpib ja areneb pidevalt.