Esinejad 2020

Martin Villig

Martin Villig- Eesti ettevõtjat, kes  juba gümnaasiumist saadik on olnud tegus, olles aktiivne koolielu põnevamaks organiseerides ning tuues uusi põnevaid väljakutseid endale ja ka teistele - andis aktiivselt välja koolilehte, korraldas üritusi ning disainis erinevate ettevõtete kodulehekülgi. Juba 19-aastaselt asutas Martin enda esimese firma Zero Media, mis oli noorele tudengile ettevõtjana väga oluline ning hea õppetund kokkuvõtteks, kuna ettevõte tee lõppes kolm aastat hiljem.

Martin on täna üks kaasasutajateks firmale Bolt, mis on 1 miljoni juhi ja 40 miljoni reisijaga transpordifirma nii Euroopas, Aafrikas, Aasias, Põhja-Ameerikas kui ka Lõuna-Ameerikas. Ettevõtja peab tähtsaks ettevõtlikkuse ja hariduse edendamist, noorte ettevõtjate juhendamist ja ühiskondlikuid heategusid, mis on abiks paljudele.
Oma vaba aega sisustab Martin pere seltsis, reisides erinevatesse sihtkohtadesse seiklema ja olles aktiivne spordis.

Tema väeks võib nimetada ettevõtlikkust ja võimalust aidata kõiki, kel seda vaja. Valdur Mikita

Valdur Mikita kirjanik ja semiootik. Ta lõpetas Tartu Ülikooli bioloogia erialal ning jätkas õpinguid semiootika osakonnas. Valdur on töötanud nii õppejõuna kui ka turundajana, kuid tema meelistegevus on siiski kirjutamine. Ta on välja andnud mitmeid teoseid, mille põhilisteks teemadeks on eestlased ja meie kultuur.

Valdurile meeldib vabal ajal viibida looduses. Tema lemmiktegevus on jalgrattasõit metsas, sest mis saaks olla parem kui puude vahel linnulaulu kuulata. 

Valdur Mikita vägedeks on kindlasti sõnad ja loodus, mille ta enda raamatutes toredateks lugudeks seob.Kristel Aaslaid

Oled mõelnud, kuidas saada edukaks nii laulja, tantsija kui ka näitlejana? 
Meie kolmas esineja Kristel Aaslaid on sulle sellel teel suurepäraseks eeskujuks. Tema lugu sai alguse Kuressaarest, kus ta alustas nii laulja- kui ka tantsija karjääri. Ennast pidevalt arendades on ta saavutanud mõlemal alal väga häid tulemusi. 

 Aastal 2014 alustas ta näitlejatööd teleseriaalis “Padjaklubi”, kus mängib ühte neljast peategelasest. Lisaks on ta edukas parodeerimises, nimelt saavutas Kristel telesaates “Su nägu kõlab tuttavalt” teise koha ning jäi enda ümberkehastumisvõimega meelde väga paljudele. 

Kristel on öelnud, et muusika ja näitlemine on tema elus väga tähtsal kohal ning moodustavad kooskõlas kõikide teiste oskustega ka tema väe. Jalmar Vabarna

Tahad olla aktiivne ja edukas kõigis oma tegevustes? 
Meie järgmisel esinejal Jalmar Vabarnal on selle kohta palju õpetussõnu jagada.

Ta on Eesti muusik, kes on ansamblite Zetod, Trad. Attack! ja Viljandi Guitar Trio liige ning on kontserte andnud pea 40 erinevas riigis üle maailma. Nende ansamblite koosseisus on ta saanud äärmiselt palju tunnustusi, sellel aastal pärjati ta ka Etnokulbi aasta muusiku tiitliga. 

 Jalmar on lisaks muusikaga tegelemisele ka väga sportlik ning keskkonnasõbralik. Talle meeldib ujuda,  joosta, mediteerida, võimelda ning perega matkamas käia. Lisaks kõigele alustas ta mais enda veebipõhist kitarrikooli, et kõikidele huvilistele pillimäng selgeks õpetada ning näpunäiteid jagada.

Tema väeks on kindlasti kirglik pühendumine kõikidesse enda tegevustesse, millega ta kokku puutub.Kerli Kõiv

Tahaksid teha karjääri välismaal ja olla tuntud üle maailma? 

Laheda Koolipäeva järgmine esineja on Kerli Kõiv. Andekas laulja on ülemaailmselt tuntud. Ta alustas enda karjääri 14-aastaselt ning võitis erinevatel lauluvõistlustel mitmeid esikohti. Mõned aastad hiljem sõlmis ta enda esimese lepingu plaadifirmaga ning kahe aasta pärast andis välja enda esimese albumi, mis jõudis Ameerika Ühendriikide edetabelisse.

Kerli esinemistelt ei puudu kunagi uhked kostüümid ega lavashowd. Kõik tema etteasted on erilised ja on talle erilise tähendusega. Tema jaoks on vaimne tervis väga tähtis ning ta on sellel teemal kirjutanud ka raamatu. Kerlit ümbritseb alati müstilisus ja põnevus.

Oleme aastaid proovinud, jahtinud ja soovinud Kerlit laval näha ning intervjueerida - seekord see võimalus avaneb ning on tulemas üks sügav vestlus. Toomas on temaga juba paar korda ka kohtunud ning üks pikem vestlus on veel ees, et kaardistada kõige põletavamad küsimused, mida poole tunni jooksul kõikide osalejateni tuua. Kerli lubas laulmise asemel  rääkida oma nutivabast elust ning metsas elamisest. 

Tema vägi tugineb muusikale, sest just sellega annab ta edasi enda mõtteid ning mõjutab enda lauludega ka oma kuulajaskonda.Harald Lepisk

Tahad teada, kuidas tuua enda ellu positiivseid muutusi ning ettevõtlikust? 

Kuidas leida inspiratsiooni ja avastada enda tõelist kirge? 

Laheda Koolipäeva järgmine esineja on Harald Lepisk. Mees, kes on loova eneseteostuse uurija ja koolitaja, innovatsiooniprogrammide moderaator, inspireeriva avaliku kõnelemise treener ja veel palju muud. Kui ta tunneb millestki puudust ja ei leia seda, siis ta loob selle ise. Nii on sündinud mitmed rakendused, videonurk ja arengukeskkond. 

Haraldi kavatsus on olla tõeliselt õnnelik, ettevõtlik, loov ja nooruslik tegija. Ta on armunud ellu ning teeb kõike, et muuta seda veelgi inspireerivamaks ja huvitavamaks. Harald on raamatu “Minu elu kutse” kaasautor ning tal on ka podcast “Elu looming”. Vabal ajal meeldib talle reisida, lugeda ja leida inspiratsiooni kõigest ümbritsevast. 

Haraldi väeks on aidata inimestel leida inspiratsiooni.

Toomas Laigu

Meie järgmine esineja armastab loodust, teeb alati kõike kogu hingest, reisimine on tema põhihobi ning tal on lõpmatult palju lahedaid ja vahvaid ideid. 

Muidugi on selleks Toomas Laigu!

Ta on avatud südamega maailmarändur, kes hindab kõrgelt elukestvat õpet, kogu hingest armastab ja austab loodust, viljeleb tervislikku vegan-eluviisi ja juhib mitmeid ettevõtlusi. Tema sisemine motivatsioon maailma parandada ja positiivne energia on kaasahaaravad. 

Niisamuti kuidas peitub temas vägi liigutada mägesid, et saavutada oma eesmärgid, suudab Toomas võluda oma imeliste sisemaailma mõtisklustega. Raske on kirjeldada mõne lausega, mis võtaks kokku kedagi nii mitmekülgset, innovaatilist, pidevas arengus ja muutumises olevat isiksust. 

Selleks, et saaksid ise kujundada oma arvamuse ja kogeksid Toomase väge, tule osale virtuaalkonverentsil Lahe Koolipäev 2020! 

Toomas on äärmiselt suure südamega maailmamuutja, ta otsib alati lahendusi ja uusi algatusi. Ta on justkui uute mõtete kollektsionäär, kes kuulab, kogub ja jagab mõtteid suure vaimustusega. 

Toomas on kindlasti algataja ning eestvedaja, kes püüab alati leida lahenduse. Ta oskab hästi süüa teha, talle meeldib ringi rännata ja talle meedib ennast igas mõttes proovile panna. Ta on inimene, kes õpib ja areneb pidevalt. 

Uku Suviste