Esinejad 2019

Aleksei Turovski
Aleksei Turovski on tunnustatud Eesti zooloog, zoosemiootik, etoloog, parasitoloog, autor ning lektor. Aleksei on töötanud metoodikuna nii Eesti Mereinstituudis kui Tallinna Loomaaias, lektorina Tallinna Ülikoolis, Tartu Ülikoolis ja paljudes teistes Eesti haridusasutustes. Ta on tegelenud looduse ja eeskätt loomade käekäigu temaatika populariseerimisega ja kajastamisega terve oma elu. Ta on illustreerinud enamiku oma raamatutest ja tema loomajooniseid on kasutatud paljudes teaduslikes ja aimelistes kirjandusteostes läbi aastate, sh näiteks Eesti entsüklopeedias.
Kristo Elias
 Kristo on töötanud Eesti Rahvusringhäälingus, osalenud ilmateadustajana "Aktuaalses kaameras" ja "Terevisioonis", juhtinud erinevaid telesaateid, muuhulgas „Laulukarusselli“ ja „Ajujahti“. 2012. aastast on Kristo iganädalase loodussaate “Osoon” autor-toimetaja.  “Osoon” pälvis Eesti filmi- ja teleauhindadel parima tõsielusaate preemia. 2016. aasta oktoobris esilinastunud dokumentaalfilm “Turu majandus” on Kristo esimene töö filmitoimetajana ja produtsendina. Lahedal Koolipäeval räägime Kristoga tema igapäevasest tele- ja raadioajakirjaniku tööst keskkonna- ja loodusteemadel, lahkame maailmaprobleeme ja arutleme maailma jätkusuutlikkuse üle. Kristo on reisinud huvitavates ja keerulistes paikades, seega on tal palju kogemusi maailma eri nurkadest, mida ta meiega meelsasti jagab.
Sandra Raju
Sandra praegune karjäär treeneri (ja üleüldise kõige ja kõigi korraldajana)

on alguse saanud aastaid tagasi ning kujunenud läbi väga erinevate
töökohtade, mitte alla andmise ja veidike ka lõunaeestlasliku jonnakuse
tõttu. Ta on kuulunud TalTech Tantsutüdrukute gruppi olles üks tiimi
algatajatest. Viimased 5-aastat tegutses Sandra Baltikumi üleselt Nike
poolt välja arendatud treeningkontseptsiooni NTC (Nike Training Club)
arendamisega. 

Alates käesoleva aasta märtsikuust tegutseb Sandra sõnumiagentuuris
Akkadian sotsiaalmeedia konsultandina, teeb Sportlandile podcasti Be 1st
ning püüab leida uusi ja põnevaid väljakutseid, mis uusi kogemusi annaks
ning teda põnevate inimestega kokku viiks.

21. novembril on meil kõigil võimalus kohtuda Alexela Kontserdimajas
inspireeriva Sandraga ja arutada teemal: "Milline on jätkusuutlik maailm?"

Pärt Uusberg
Pärt Uusberg on töötanud mitme koori juures dirigendina. Tema põhitööks on olnud kammerkoori Head Ööd, Vend juhatamine. Veel on Pärt juhatanud Riinimanda Kooristuudio koore, Eesti Koolinoorte Segakoori, teinud koostööd kammerkooridega Voces Musicales, Collegium Musicale, segakooriga HUIK! ja kammermeeskooriga JÕUD. Pärt on heliloojana pälvinud tunnustust nii Eestis kui ka välismaal. Lahedal Koolipäeval räägib Pärt meile Eesti kultuuri jätkusuutlikkusest ja sellest, milline on jätkusuutlik muusiku elu.
Mihkel Kangur
Mihkel Kangur on Eesti ökoloog. Ta töötab Tallinna Ülikoolis jätkusuutliku arengu dotsendina ja ökoloogia vanemteadurina.
 
Mihkel on juhendanud nii tudengite bakalaureuse-, magistri- ja doktoritöid kui ka Tallinna Ülikooli ELU projekte. Ta on pidanud loenguid Eesti koolides ja CETYS-e ülikoolis Mehhikos, astunud sõnavõttudega üles meedias ja ühingutes.
 
Meil on kõigil võimalus kohtuda Mihkliga 21. novembril Lahedal Koolipäeval, kus ta jagab meiega teaduslikkke vaatenurki teemal "Milline on jätkusuutlik maailm?"
 
Rain Tunger
Rain Tunger on enesearengule pühendunud ettevõtja, muusik ning motivatsiooni ja külalislahkuse eest kõneleja.
 
Rain juhib Tallinna restoranide Rataskaevu 16, Väike Rataskaevu, Pegasus ja ÜLO teenindusmeeskondi, mis on muutunud kiiresti nii kohalike kui väliskülaliste suurteks lemmikuteks. Need ettevõtted on Tripadvisori kuue parema hulgas, kaks neist asuvad esikohal.
 
Ühtlasi toimetab Rain juba 12. aastat Raadio 2 saadet “Progressioon”, õpib omal käel kitarri, loob laule ning tegutseb ekstaatilise tantsu DJ-na.
Lenna Kuurmaa

Lenna Kuurmaa alustas laulmist kolmeaastaselt Eesti Televisiooni laulukooris, kus ta laulis 14 aastat. 

Lenna kuulus pop-rock bändi Vanilla Ninja, mille koosseisus esindas Eestit 2005. aastal Eurovisioonil lauluga "Cool Vibes". 

Ta on täitnud näitlejarolli erinevates kodumaistes seriaalides ja filmides ning Soome filmis "Vuosaari"

2017. aasta noorte laulu- ja tantsupeol esines Lenna solistina, esitades peo nimilugu "Mina jään".

Lennal on ilmunud mitu soolosinglit, 2010. aasta mais ilmus tema debüütalbum "Lenna"