Esinejad 2017

RASMUS PUUR

Ta on 2014. aastal lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia cum laude kompositsiooni erialal. Juba 2007. aastal lõi ta koos sõbraga noorteorkestri. Ta on arranžeerija ja orkestreerija, muusikaline juht ja dirigent. Ta on Eesti noorim ooperihelilooja. Ta on Rasmus Puur, helilooja, kes on jõudnud tuhandete eestlaste südametesse enda loodud laulupeo lauluga “Meie”. Lahedal Koolipäeval kuuleme Rasmuse mõtteid Meie Vabadusest.

 

 

 

 

 

 

 

RIIN TAMM

Ta on laborispetsialist ja geneetik Tartust. Õppimist alustas ta Miina Härma Gümnaasiumis ja nüüdseks on tehtud doktorantuur Tartu Ülikoolis. Ta on valitud teadusaasta saadikuks ning üleüldse on tema see, kes muudab teaduse tegemise popiks! Võib-olla oled Sa teda näinud juba enda koolis, sest ta on pidanud loenguid pea poolesajas õppeasutuses. Kindlasti aga oled Sa teda näinud Rakett 69 saates. Lahedal Koolipäeval tuleb teie ette doktor Riin Tamm ja koos saame teada, mida arvab tema ja teadus “Meie vabadusest”.

 

 

 

 

 

 

 

TÕNIS NIINEMETS

Ta on pärit Rakverest ning sai seal ka esimesed kokkupuuted lavalaudadega. Edasi läks ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse. Nüüdseks on ta astunud üles kümnete etendustega Von Krahlis ja olnud osa tantsulavastustest. Ta on võitnud mitmeid konkursse ja teda on nähtud nii kinoekraanil, kui televusseris. Tal on ka oma power-up comedy “Homme on täna!”, millega ta inimesi üle isamaa naerutab. Tõnis Niinemets tuleb ja räägib kas ja kui palju vabadust on näitleja elus.

 

 

 

 

 

 

 

 

TANEL PADAR 

Ta on tuntud meelelahutaja ja raadiotest kõlav lauluhääl. Ta on pärit Lääne-Virumaalt, täpsemalt Haljala alevikust. Oma esimese tunnustuse lauljana sai ta 1999. aastal “Kaks takti ette” saate võitjana ja juba kaks aastat hiljem tõi ta koos Dave Bentoniga Eestile senini ainukese Eurovisiooni võidu. Ta valdab klarnetit ja saksofoni, on laulnud kiriku-, laste ja poistekoooris ning tegelenud rahvamuusika ja ka võistlustantsuga. See tuntud inimene on Tanel Padar ja ta toob meieni mõtted enda elus olevatest vabadustest, räägib õppimise olulisusest ning jagab põnevaid seikasid mitmete bändide ajaloost.

 

 

 

 

 

 

 

KADRI KALLE 

Eesti Maaülikooli vilistlane, kes lõpetas keskkonnakaitse eriala, on juurelnud keskkonna koormamise ja loodusega tasakaalus elamise üle juba pikalt. Lisaks on ta tegelenud mitteformaalse haridusega aastast 2005, esialgu ise noortevahetustel osaledes, hiljem teisi noori koolitades ning erinevaid noorte projekte läbi viies.
Kadri Kalle on vabakutseline korraldaja, koolitaja, õpetaja, kokk ning talunik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KRISTEL KRUUSTÜK 

Suurfirma Testlio pakub professionaalset äppide kvaliteeditagamise teenust sellistele ettevõtetele nagu näiteks NBA ja Microsoft. Testlio kontorid asuvad San Franciscos, Tallinnas ja Tartus.
Firma kaasasutaja ja tegevjuht töötas enne firma asutamist tarkvara testijana ja nii kasvaski tavalisest IT neiust suure ettevõtte juhiks. Ta on ise-enda tööandja ja räägib vabadusest IT-maailmas ja tööturul. 

 

 

 

 

 

 

 

JOONAS HELLERMA

Ta on kultuurisaade “Plekktrumm” saatejuht.  Lisaks on ta veel toimetanud ka kultuurimagasini “OP!”, “Tähelaeva” ja muusikasaadet “MI”.
Ta on lõpetanud Tallinna ülikooli filmi- ja meediaeriala ning omandanud magistrikraadi filosoofias.

 

 

 

 

 

 

 

ANDRES KÕPPER

Andres on hetkel üks Eesti populaarseimaid muusikuid ja on ka lavastanud filmi “Vasaku jala reede”.  Ta oli ansambli Tenfold Rabbit solist ning tal on ka sooloprojekt, mille lugudega on ta raadiote edetabelites oma kohta hoidnud juba pikka aega. Andrese esimene hitt “Rooftop” on endiselt armastatud lugu.

MTÜ Noortekonverentsid © 2023

Marati tn 5a, Põhja-Tallinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond, 11712

info@noortekonverents.ee

Reg. nr 80254163 KMKR EE101395627

LHV Pank a/a EE057700771001168827