Esinejate ajalugu

Lahe Koolipäev esinejad on alati väga hoolikalt valitud kõnelejad. Meie jaoks on tähtis, et nad inspireeriksid meie konverentsi külalisi.
Kutsume esinema isikuid, kellel on jagada olulisi väärtusi läbi isiklike lugude.

Oleme 14 aasta jooksul toonud lavale tuntud ja Eesti ühiskonnas olulised isikud. Programmi koostamisel lähtume sellest, et noorteni jõuaks võimalikult lai spekter erinevate elualade esindajaid ning arvestame soove ja ootusi noorte tagasisidest konverentsile.

Järgnevalt on välja toodud kõik noortekonverentsi esinejad alustades viimasest ja liikudes tagasi, kuni kõige esimese konverentsini.

2017 “Meie vabadus”

Andres Kõpper (muusik)

Riin Tamm (geenitehnoloog)

Kristel Kruustük (Testlio asutaja, ettevõtja)

Joonas Hellerma (Plekktrumm saatejuht, ajakirjanik)

Kadri Kalle (keskkonna aktivist)

Tõnis Niinemets (näitleja)

Rasmus Puur (helilooja, dirigent)

Tanel Padar (muusik)

2016 “Kuidas võtta vastutust?”

Jaak Roosaare (investor)

Agu Uudelepp (ajakirjanik)

Märt Avandi (näitleja)

Henry Kõrvits ehk Genka (räppar)

Igor Mang (astroloog)

Allar Raja ja Kaspar Taimsoo (sõudjad)

Maarika Traat (rändur)

Riina Raudsik (ravitseja)

 

2015 “Minu elu pöördepunktid”

Sergei Drõgin (sotsiaalteadlane)

Marina Kaljurand (diplomaat)

Ewert Sundja (muusik, laulja ja laulukirjutaja)

Liina Kersna (ajakirjanik ja poliitik) ja Vahur Kersna (ajakirjanik)

Mart Müürisepp (näitleja)

Vennad Peeter ja Priit Rebane (ettevõtjad)

Erika Kirpu (epeevehkleja)

Jaan Aru (psühholoog, ajuteadlane)

 

2014 “Elad ise oma elu?”

Märt Treier (tele- ja raadiokirjanik)

Aigi Vahing (näitleja)

Ville Jehe (ettevõtja)

Andres Sõber (korvpallitreener)

Lea Dali Lion (muusik)

Tanja Mihhailova (muusik)

Kristel Talvistu ja Kalev Külaase

Hirvo Surva (dirigent)

 

2013 “Võimete piir”

Siiri Sisask (muusik, näitleja)

Taavi Kotka (ettevõtja, asekantsler ja itipoiss)

Ženja Fokin (stilist)

Taavi Teplenkov ja Tiit Sukk (näitlejad)

Tiit Meren (arst, ohvitser)

Andres Gross (psühhiaater)

Ene Ergma (poliitik)

Tarmo Tiisler (spordikommentaator ja telemees)

Tom Valsberg ja Indigolapsed (muusikud)

 

2012 “Viimane aeg”

Andy Valvur (koomik)

Allar Jõks (jurist, endine kohtunik ja õiguskantsler)

Karin Sepp (lehmapidaja)

Mart Sander (laulja, näitleja, saatejuht, dirigent ja ettevõtja)

Jaanus Rohumaa (teatrilavastaja ja näitleja)

Risto Joost (dirigent ja laulja)

Tõnis Mägi (muusik)

 

2011 “Kas olen küllalt pöörane?”

Raul Rebane (ajakirjanik)

Ago Anderson (näitleja)

Sepo Seeman (näitleja)

Mart Noorma (füüsik ja tehnikateadlane)

Aleksei Turovski (parasitoloog, etoloog ja zoosemiootik)

Laura Põldvere (muusik)

David Vseviov (ajaloolane ja pedagoog)

 

2010 “Kes juhib meie mängu?”

Ain Mäeots (näitleja, teatrilavastaja ja filmirežissöör)

Peep Vain (turundusspetsialist)

Juku-Kalle Raid (poliitik)

Hannes ja Rasmus Kaljujärv (näitlejad)

Leo Võhandu (matemaatik ja informaatik)

Uku Suviste (muusik)

Tarmo Leinatamm (dirigent, koomik ja poliitik)

 

2009 “Kas maailm ootab mind?”

Contra (kirjanik)

Voldemar Kolga (psühholoog)

Neeme Raud (ajakirjanik)

Martin Saar(kunstnik)

Marju Lauristin (sotsiaalteadlane ja poliitik)

Ivo Linna (muusik)

Jaagup Kreem (muusik)

Raul Talmar (koorijuht)

Märt Agu (koreograaf)

 

2008 “Homme hakkan vastutama?”

Elmo Nüganen (näitleja, teatri- ja filmilavastaja)

Hardo Aasmäe (geograaf, ettevõtja ja poliitik)

Aivar Riisalu (poliitk)

Igor Gräzin (poliitik)

Ann Virkus (Tervise Arengu Instituudi projektijuht)

Mihkel Raud (muusik, kirjanik, saatejuht)

Lauri Saatpalu (muusik)

Lisette Kampus (ILGA-Europe peasekretär)

 

2007 “Millesse me usume?”

Ester Kannelmäe (Anne&Stiil peatoimetaja)

Jaan Tätte (muusik)

Jaanus Rohumaa (teatrilavastaja ja näitleja)

Ingrid Tähismaa (ajakirjanik)

Jaan J Leppik (muusik, õigeusu kiriku vaimulik)

Mihkel Mattisen (muusik)

Aivar Mäe (koori- ja teatrijuht)

Priit Hõbemägi (ajakirjanik ja meediaõppejõud)

 

2006 “Kuidas targalt otsustada?”

Tarmo Kõuts (meremees, sõjaväelane ja poliitik)

Andrei Korobeinik (programmeerija ja ärimees)

Margus Rink (Eesti Energia)

Jaan Pehk (muusik)

Vaiko Eplik (muusik)

Chalice ehk Jarek Kasari (muusik)

Eri Klas (dirigent)

Linnar Priimägi (kunstiteadlane, luuletaja)

Jüri Nael (koreograaf, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli professor)

 

2005 “Kuidas targalt unistada?”

Peep Vain (turundusspetsialist)

Linnar Viik (IT-guru)

Kristiina Herodes (Tallinna Kaubamaja loovjuht)

Tanel Padar (muusik)

Jüri Ennet (psühhiaater)

 

2004 “Kuidas saada tegijaks?”

Peep Vain (turundusspetsialist)

Paavo Nõgene (riigiametnik, endine Vanemuise teatrijuht ja produtsent)

Artur Taevere (Heateo Sihtasutus ja Noored Kooli asutaja)

Hendrik Sal-Saller (muusik)

Tiina Tšatšua (pedagoog)

Rain Lõhmus (ettevõtja ja pangandustegelane)

Voldemar Kolga (psühholoog)